انار شیرین

انار شیرین

انار شیرین

انار شیرین

انار یکی از میوه هایی است که بومی ایران و مناطق مجاور ان است و در مناطقی رشد می کند که دارای زمستانی سرد نباشد. شاخه‌های درخت انار تیغ‌ دار می باشد و گل انار که به رنگ قرمز است و درشت بوده ولی این گل کاملاً بی بو است. قامت این درخت کوچک بوده و برگهایی ریز به رنگ سبز و شفاف است.  میوه این درخت که کروی شکل است و در کل در اندازه های مختلف و در رنگهای سفید و قرمز و سیاه دیده می شود . برداشت این میوه در فصل پاییز و تقریبا در فصل آبان است که لازم ب ذکر است که انواع انار در کل دنیا حدود بیست نوع مختلف است و میتوان در یک تقسیم بندی دیگر انار را به دو دسته انار ترش و شیرین تقسیم کرد. رنگ پوست انار ترش معمولاً به رنگ سرخ بوده و پوست انار  شیرین معمولاً به رنگ زرد می باشد که از روی رنگ آن می توان نوع آن را تشخیص داد . نوع درجه یک این محصول برای صادرات استفاده می شود.

خواص درمانی انار شیرین

انا ر  شیرین و حتی آب انار شیرین می تواند در درمان بعضی امراض بدن مفید باشد و در کل می توان از هر دوی آن ها برای مصارف دارویی استفاده کرد که در زیر به نمونه ای از خواص دارویی انار شیرین و آب آن اشاره می کنیم :

انا ر شیرین از نظر حرارت معتدل است و کمی رطوبت دارد، به همین دلیل برای هضم غذا میتواند استفاده شود و می توان آن را بر روی غذا مصرف کرد.

میوه انار شیرین، ادرار آور و ملین مزاج است و برای درمان یبوست می تواند استفاده شود.

انا ر شیرین برای سلامتی کبد و پوست بسیار مفید است و کار تصفیه کبد و پوست را انجام می دهد و لذا به افرادی که به زیبایی خود اهمیت می دهند توصیه می کنیم خوردن انار شیرین را فراموش نکنند.

انار شیرین، سیستم ایمنی بدن را بالا برده و مصرف این نوع انار در زنان باردار توصیه شده است زیرا خطر زایمان زودرس را کاهش می دهد .

مصرف منظم انار شیرین می تواند باعث رفع مشکلات عصبی و درمان سنگ کلیه مفید است.

انا ر شیرین باعث بالا رفتن ترشح صفراوی می گردد.

خوردن انار شیرین برای افراد لاغر توصیه می شود و برای کسانی که قصد افزایش وزن را دارند مصرف آن تاکید می شود.

خوردن آب انار شیرین برای رفع بیماریهای مجاری ادرار مفید است.

برای نرم کردن حنجره و بهبود گرفتگی صدا، مصرف آب انار شیرین به صورت شربت می تواند مفید باشد و همچنین سرفه را کاهش می دهد.

انا ر شیرین برای تسکین خارش های بدن می تواند استفاده گردد.

انا ر شیرین برای از بین بردن کم خونی مفید است و باعث تنظیم گردش خون می گردد، زیرا سرشار از آهن می باشد.

انار شیرین، باعث کاهش التهاب دیواره عروق خونی است.

اخبار مرتبط

  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسنه مطلب :   اخبار
  •   تاریخ انتشار :  2018/02/23