انگور خلیل آباد

انگور خلیل آباد

شهرستان خلیل اباد در شمال شرق کشور و در حد فاصل دو شهرستان کاشمر و بردسکن، از توابع استان خراسان رضوی است. شغل اکثر مردم این شهر کشاورزی است و عمده ترین محصول کشاورزی این شهرستان انگور است. طوری که در ایران خلیل اباد را با انگور آن می شناسند. کیفیت انگور خلیل اباد به حدی است که در بازار های بین المللی و جهانی شناخته شده است. کیفیت انگور خلیل اباد را فقط تاجران و بازرگانانی که این محصول را به سایر نقاط جهان صادر می کنند، می فهمند. البته مقدار زیادی از انگور تولیدی این شهرستان برای مصرف در داخل کشور عرضه می شود. چیزی نزدیک به ۷۰ درصد انگور تولیدی خلیل اباد به کشمش تبدیل می شود. کشمش تولید شده از این انگور نیز بسیار با کیفیت بوده و به بازار های جهانی صادر می شود. در این مطلب می خواهیم مزیت های اقتصادی و کیفی انگور خلیل اباد و نحوه خرید آن را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

 

انگور خلیل آباد

انگور خلیل آباد

 

صادرات انگور خلیل اباد

انگور با کیفیت خلیل اباد، به کشور های مهمی از جهان صادر می شود و مشتریان عمده زیادی دارد. کشور های عربی حاشیه خلیج فارس و در راس آن ها، امارات متحده عربی، از اصلی ترین مشتریان انگور خلیل اباد هستند. البته امارات خود نیز این انگور را خریداری کرده و بیشتر مقدار آن را با برندهای اماراتی به سراسر نقاط جهان صادر می کند. انگور خلیل اباد در شرق اروپا و مخصوصا در کشور اوکراین نیز مشتریان زیادی دارد.

کشور هایی نظیر عراق و روسیه نیز از سایر مشتریان انگور سبز خلیل اباد هستند. این کشور ها بیشتر برای مصرف در داخل کشور این انگور را خریداری می کنند. بسیاری از کشورها نیز درصد کمی از آن را برای تازه خوری وارد می کنند و بیشترین مقادیر انگور با کیفیت خلیل اباد را صادر می کنند.

تنوع گونه های تولیدی انگور و مقادیر تولید سالیانه در شهرستان

تنوع انگور در خلیل اباد به شکلی است که بیش از ۲۰ گونه انگور در تاکستان های این منطقه پرورش داده می شود. به جرات می توان گفت که انگور خلیل اباد با کیفیت ترین انگور در داخل ایران و یکی از بهترین ها در بازار های جهانی است.

سالانه به مساحت تاکستان های خلیل اباد اضافه می شود. زیرا با افزایش درامد و جواب دهی کاشت انگور در این شهرستان، کشاورزان ترغیب به افزایش مساحت زمین های خود می شوند. خلیل آباد با تولید سالیانه بیش از ۱۵۰ هزار تن، قطب بزرگ تولید انگور در ایران است که پیش بینی می شود این رقم در سال های پیش رو، باز هم افزایش داشته باشد.

زمان برداشت انگور از بیش از ۶ هزار تاکستان شهرستان خلیل اباد، از اوایل تیر شروع شده و تا هفته سوم مهر ادامه می یابد.

انگور مزده

مزده روستای کوچکی در حاشیه شهرستان خلیل اباد است که انگور بسیار با کیفیت و خوشمزه ای دارد. انگور مزده بسیار شیرین بوده و به همین دلیل معمولا ۷۵ درصد آن به کشمش تبدیل می شود و ۲۵ درصد دیگر نیز برای تازه خوری عرضه می شود.

خرید عمده انگور خلیل اباد و انگور مزده

شما هم در صورتی که می خواهید انگور خلیل اباد و انگور مزده را با بهترین قیمت و در تناژ بالا و به منظور پخش، صادرات و یا سایر موارد خریداری کنید؛ می توانید با ما تماس بگیرید.

 

۰۹۳۹۰۸۲۷۰۴۹

۰۹۳۸۰۷۶۹۶۵۹

مهندس دانش دوست

اخبار مرتبط

  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسنه مطلب :   اخبار
  •   تاریخ انتشار :  2019/02/05