انگور کاشمر

انگور کاشمر

انگور

از خوشمزه ترین میوه‌های دنیا می‌توان به انگور اشاره کرد. در دنیا تعداد انواع انگور زیاد است و معمولا میوه ایست که همه انسانها به نحوی از یکی از فراورده‌های آن استفاده می‌کنند. شیرینی این میوه خوشمزه در باغات کویری بیشتر از باغات مناطق دارای اب است. مطابق یک ضرب المثل می‌گویند: درخت انگور ده سال فقط بخور بخور است و یک عمر بده بده.

بنابراین در مرحله داشت آن نباید نا امید شد و اجازه داد تا به اندازه کافی خودش را قوی کند.

کشاورزان زبده و قدیمی برای ترک نخوردن انگور شیوهء جالبی دارند. آنها بجای آنکه مانند کشاورزان امروزی انگور را کال از درخت جدا کنند و به سردخانه ببرند،تا در سردخانه کم کم برسد و طبیعتا خوشمزه هم نباشد،آخرین مدار آب را روی باغ می‌بندند و به مدت طولانی تری نسبت به مدارهای قبل به درخت آب نمیدهند.در این روش انگور دیرتر می‌رسد اما چون آب اضافی ندارد زود ترک نمی‌خورد بنابراین مدتها سالم می‌ماند..

انگور  کاشمر

کاشمر شهری کوچک در خراسان رضوی است. این شهر به دودلیل معروف است یکی سرو آن که می‌گویند زردتشت آن را کاشته است –اما اکنون اثری از آن نیست- و دیگری کشمش صادراتی آن. انگور کاشمر اغلب از نوع بی‌دانه و بسیار شیرین است.

 

انگور کاشمر

 

کشمش کاشمر شهرتی جهانی دارد و شرکت‌های صادرات کشمش می‌کوشند تا علاوه بر ارسال انگور خوب و کشمش مرغوب ،بسته بندی مناسبی نیز داشته باشند تا کشمش صادراتی ایران در برابر رقبا از بین نرود. بسته بندی انگور ، کشمش و زعفران کیفیت کار کالاهای ارزشمند صادراتی ایران را بالا می‎‌برد.می‌دانیم که؛به طور مثال اسپانیا از فرصت بسته بندی بهتر استفاده کرده و زعفران خودش را بیشتر به بازارهای جهانی صادر می‌کند. شرکت صادرات ترشیز که در زمینه صادرات کشمش و انگور فعالیتی طولانی دارد، به این مهم توجه نموده و بسته بندی‌های زیبایی را برای محصولات خودش طراحی نموده است. ویزگی دیگر شرکت صادرات ترشیز در ارسال کشمش صادراتی و انگور خوب، این است که شما می‌توانید ابتدا نمونه کار را سفارش داده و بعد از رضایت محصول مورد نظر خود را بخرید.

فواید انگور

انگور سرشار از مواد قندی است اما این مواد به سلامت انسان صدمه ای نمی زنند.

روغن هسته انگور برای سلامتی قلب بسیار مفید است.

انگور ضد یبوست است و خوردن ان به کسانی که در دفع مشکل دارند برای نرم کننده بودن روده توصیه می‌شود.

انگور خون را رقیق می‌کند.

انگور برای درمان سل ریوی موثر است.

اخبار مرتبط

  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسنه مطلب :   اخبار
  •   تاریخ انتشار :  2018/10/03