کشمش تاکستان

کشمش تاکستان

تاکستان شهری زیبا در استان قزوین است. این شهر دومین باغات انگور کشور را دارد و به واسطهء همین باغات انگور است که در سال۱۳۱۷از سیادن به تاکستان تغییر نام یافته است.کشمش شهرتاکستان به کشورهای دیگر صادر می‌شود و صادرات انگور یکی از پیشه‌های مردم این سرزمین است. کشاورزان تاکستان کشمش پلویی خوش طعمی تولید می‌کنند که به کشورهای متفاوتی در دنیا مانند روسیه و اکراین و کشورهای شرق اسیا صادر می‌شود.(کشمش تاکستان)

کشمش

کشمش خشک شده انواع انگور است و از این لحاظ که به طرق مختلفی خشک می‌شود،نام‌های متفاوتی دارد. کشمش‌ها یا آفتابیند،یا دودی و یا تیزابی.کشمش ‌های آفتابی را بعد از چیدن از درخت در آفتاب تند به بند آویزان می‌کنند تا خشک شود. این کشمش سیاهرنگ می‌شود ولی ماده شیمیایی ندارد. کشمش دودی را در اتاقی آویزان کرده و گوگرد را دود می‌کنند تا دودهء آن برروی دانه‌های انگور بنشیند.وقتی شما کشمش می‌خرید که روی آن روغنی نشسته است،یعنی از گوگرد برای خشک کردن آن استفاده نموده‌اند. کشمش‌ اصولا باید با دوز معینی از تیزاب بدست بیاید در غیر این صورت سرطانزاست. اما انواع آفتابی و سایه خشک آن سلامت بیشتری دارند.در این دو روش اغلب اوقات تنها از طبیعت برای کشمش شدن انگور کمک می‌گیرند؛آفتاب و باد. اما در روش دودی از گوگرد و در روش تیزابی از یک ماده شمیایی بانام تیزاب استفاده می‌شود.در هر صورت اکنون و در این زمانه که استفاده از سموم به طور فراگیر در جامعه اتفاق افتاده است، هنگام استفاده از کشمش حتما ان را بشویید تا مواد مضر نسشته پوست آن به بدنتان آسیب نرساند.

کشمش سلطانی و کشمش پلویی تاکستان از بهترین نوع انگور شهرستان تولید می‌شود. طرز تهیه دونوع کشمش سلطانی و کشمش پلویی را برای شما توضیح می‌دهیم.(کشمش تاکستان)

منشاء کشمش سلطانی ترکیه است و در اروپا خواستار فراوان دارد. نوع ویژه از انگور ریز را بعد از خشک کردن کشمش سلطانی می‌نامند.(کشمش تاکستان)

کشمش پلویی هم نوعی خاص از انگور بی‌دانهء ریز است. در تهیه کشمش پلویی هم درصد کمی از تیزاب استفاده می‌شود. اگر کشاورزان در استفاده از اندازه تیزاب استاد نباشند،احتمال سرطان روده برای مصرف کنندگان بالا می‌رود. بنابراین باید حتما قبل از مصرف کاملا شسته شود.نکته دیگر آن که هنگام استفاده کشمش آن را خیلی سرخ نکنید چون روغن زیادی به خودش جذب می‌کند.

 

کشمش سلطانی تاکستان

کشمش سلطانی تاکستان

شرکت صادرات ترشیز

شرکت صادرات ترشیز که سابقهء صادرات کشمش کاشمر را در کارنامهء خود دارد،اقدام به خرید و صادرات کشمش تاکستان نموده‌است.شرکت صادرات ترشیز مفتخر است که خدمات زیر را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. این شرکت که مجوز صادرات دارد، محصولاتی مانند زعفران،انگور،برگ انگور،کشمش و پسته را صادر می‌کند. ویژگی دیگر شرکت صادرات ترشیز این است که برای مشتریان نمونهء محصول خود را ارسال می‌کند تا آنها بعد از مشاهده با خیال راحت خرید نمایند.همچنین این شرکت به مشتریان خود مشاوره تلفنی می‌دهد.

برای سفارش و مشاوره بیشتر با  یکی از شماره  های زیر در تماس باشید .

۰۹۳۹۰۸۲۷۰۴۹

۰۹۱۹۶۴۵۴۱۸۵ 

اخبار مرتبط

  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسنه مطلب :   اخبار
  •   تاریخ انتشار :  2018/10/05