کشمش سلطانی

کشمش سلطانی

تاکستان

یک شهر زیبا و رویایی با اثار باستانی و باغات گسترده انگور است.این شهر ابتدا با نام سیادن بود اما از سال ۱۳۱۷ به خاطر زیبایی باغات انگورش انرا تاکستان نامیده‌اند.  انگور تاکستان بیشتر به صورت کشمش صادر می‌شود و کشمش آن در آسیای شرقی و اروپا مشتریان خاص خودش را دارد.

کشمش

کشمش این خشکبار خوشمزه و شیرین و پرکاربرد محصول خشک شده انواع انگور است که به شیوه‌های متفاوتی انجام شده است. بسته به نوع فراوری انگور کشمش اسم خاصی دارد. کشمش آفتابی،کشمش سایه خشک،کشمش دودی یا گوگردی و کشمش تیزابی.از لحاظ نداشتن مواد شیمیایی کشمش افتابی رتبهء اول و کشمش تیزابی آخرین رتبه را به خود اختصاص می‌دهند.اما از لحاظ رنگ کشمش افتابی معمولا قهوه‌ایست و کشمش تیزابی طلایی رنگ است.چرا که ماندن در افتاب رنگ کشمش آفتابی راتیره می‌کند اما حضور تیزاب موجب می‌شود رنگ کشمش خیلی تغییر نکند.

کشمش‌ها نام‌های متفاوتی دارند که معمولا با برندهای آنها همخوانی دارد. مانند کشمش سبز. تین کشمش اغلب همان کشمش سایه خشک است که در اتاق‌های مشبک آویزان شده و به وسیله ایجاد باد پنکه آب اضافی آنها گرفته شده و بعد به صورت طولانی مدت در همان اتاق اویزان می‌مانند تا به کشمش تبدیل شوند. اگر کشاورزان به دلیل سرعت در اتاق گوگرد دود نمایند، رنگ این کشمش متفاوت تر و زردتر خواهد بود و هنگام خرید شما نوعی روغن را روی کشمش شاهده خواهید کرد.

کشمش قهوه ای و سیاه. همان کشمش افتابی است که از انگورهای سیاه . قرمز رنگ بدست می‌آید. شاید شما خواستار رنگ بهتری در کشمش باشید و یا دلتان دانه‌های کشمش را نخواهد،اما یادتان باشد در هر صورت این کشمش سالم ترین نوع کشمش است.

کشمش سبز مایل به زرد: چنانچه گفته شد این کشمش هم از نوع بی‌دانه تهیه می‌شود و در هنگام تهیه آن گوگرد استفاده می‌شود.

کشمش زرد و کشمش پلویی: این نوع کشمش بی‌دانه هست و در تهیه ان از تیزاب استفاده می‌شود. هنگام استفاده از هرنوع کشمش باید آنها را خوب شست.

 

کشمش سلطانی

کشمش سلطانی

کشمش سلطانی

کشمش نوعی خاص انگور با دانه‌های ریز که معمولا برای پلو استفاده می‌شود را کشمش سلطانی گویند.کشمش سلطانی محصول تاکستان است و به سایر کشورها صادر می‌شود.

شرکت صادرات ترشیز با ارسال بهترین نوع کشمش سلطانی به سایر نقاط کشور و دنیا نمونه موفق یک صادر کنندهء ایرانی است که با شناساندن کشمش مرغوب ایران به دنیا، نام تاکستان را بلند آوازه می‌کند.روال کار شرکت صادرات ترشیز به این گونه است که ابتدا مطابق درخواست مشتریات نمونه‌های درخواستی را برای آن‌ها ارسال می‌کند و پس از پسند مشتری به هرمقدار که از همان نمونه بخواهند به صورت فله یا بسته بندی برایشان ارسال می‌کند.

 

برای مشاوره و راهنمایی بیشتر می‌توانید با شماره تلفن‌های شرکت تماس حاصل نمایید:

    ۰۹۳۹۰۸۲۷۰۴۹  

  ۰۹۳۸۰۷۶۹۶۵۹

اخبار مرتبط

  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسنه مطلب :   اخبار
  •   تاریخ انتشار :  2018/10/12