کشمش قلمی سبز

کشمش قلمی سبز

کشمش قلمی سبز

کشمش قلمی سبز

کشمش که جزو خشکبار محسوب شده و خوراکی شیرین و محبوب بچه‌هاست،خشک شده میوهء انگور است.اگر انگور انتخابی درشت و قرمز باشد محصول مویز خوانده شده و اگر ریز باشد محصول خشک شده کشمش نام دارد. میوهء انگور دارای مواد معدنی از قبیل آهن و پتاسیم و ویتامین‌های آ و ب می‌باشد. کشمش نیز دارای این مواد هست. هر۱۰۰ گرم کشمش دارای ۱٫۸۸میلی گرم آهن است که منبع خوبی برای تامین نیاز روزانه بدن به این مادهء معدنی را برای ما میسر می‌سازد. گونه‌های انگور در ایران و جهان بیسار متنوعند و درسرتاسر جهان از آن محصولات متفاوتی می‌سازند. در ایران انواع کشمش‌ها، شیرهء انگور،انواع حلواجات و سرکهء انگور چند نمونه از این محصولاتند.

تنوع در کشمش‌ها

کشمش‌ها علاوه بر آن که از انگورهای متفاوتی به وجود می‌آیند، راه‌های ساخت متفاوتی دارند. کشمش‌سبز قلمی برخی آفتابی‌اند و برخی در سایه خشک می‌شوند. برای تبدیل برخی انگورها نیز از موادخاص شیمیایی استفاده می‌شود. شرکت صادرات ترشیز در اینجا روش تهیه چندنوع کشمش را برایتان توضیح می‌دهد تا درهنگام خرید کشمش بدانید،می‌خواهید چه محصولی را انتخاب می‌کنید.

کشمش آفتابی

بهترین و ساده‌ترین نوع خشک کردن انگور خشک کردن دانه‌های آن در آفتاب است. دانه‌های انگور را شسته جلو آفتاب پهن می‌نمایند،بعد از چند روز آن رابا دقت زیر ورو می‌کنند تا کاملا خشک شود. در این فرایند اگر چه سالمترین نوع کشمش به وجود می‌آید اما چون رنگ  کشمش کمی مایل به سیاه رنگ می‌شود اغلب توسط خریدار به خوبی شناخته شده نیست و رنگ قرمز آن را به سختی می‌پسندد . کشمش آفتاب خشک را کشمش پلویی هم می‌گویند.

کشمش سایه خشک

از جمله کشمش‌های بسیار خوشمزه و خوشرنگ کشمش قلمی سبز است. کشمش‌های سبز قلمی که اغلب به کشمش کاشمر معروف است از انگور عسکری تهیه می‌شود و طرز تهیه آن به این صورت است که؛ کمی مانده به خیلی شیرین شدن و ترک برداشتن انگور از آب دادن به باغ خودداری می‌کنند تا دانه‌های انگور ترک دار نشود.انگور به آهستگی می‌رسد و سپس باغبان انگور را چیده و به خانه‌های مشبکی که به همین منظور ساخته شده است منتقل می‌کند. انگورها را روی طناب‌هایی که در سرتاسر خانه کشیده شده است پهن می‌کنند و سپس چند پنکه را روشن کرده رو به انگورها می‌گذارند تا فرایند خشک شدن زودتر انجا شده دانه‌های انگور فاسد نشود.بعد از این که آب دانه‌ها گرفته شد، اجازه می‌دهند فرایند خشک شدن کامل شود. این کشمش ارزش تغذیه‌ای بالایی دارد زیرا سرعت و سایه در تهیه آن دخیل بوده‌اند.

کشمش تیزابی

برای تهیه این نوع کشمش آن را داخل محلول آب و یک نوع ماده شیمیایی به نام تیزاب فرو می‌برند. اگر کشاورزان مبتدی باشند و دوز این ماده را بالا ببرند، کشمش سرطانزا خواهد بود. رنگ کشمش تیزابی زرد و مایل به قهوه‌ایست.

نوع دیگری از کشمش نیزهست که علاوه بر تیزاب از گوگرد نیز برای تهیه آن استفاده می‌شود. این نوع کشمش زردکهربایی است و ماده براق سطح آن نشانهء استفاده گوگرد در خشک شدن آن است.خطرناک‌ترین نوع کمش برای کلیه‌ها این نوع کشمش است. اما به دلیل ماندگاری بالا معمولا مشتریان خاص خودش را دارد.

شرکت صادرات ترشیز

شرکت صادرات ترشیز در تهیه انواع کشمش فعالیت می‌کند. کشمش‌ سبز قلمی این شرکت از بهترین نوع انگور عسگری سطح شهرکاشمر تهیه شده است. شرکت صادرات ترشیز سال‌هاست در صادرات کشمش سبز قلمی به سطح  کشور فعالیت می‌کند و افتخار آن به خوشنامی شرکت در تولید و پخش بهترین انواع کشمش می‌باشد.اگر مایل به تهیه انواع مرغوب کشمش هستید با ما تماس بگیرید و بعد از امتحان نمونه‌ها تهیه محصول انتخابی خود را به ما بسپارید و ازخرید خود آسوده خاطر باشید.

اخبار مرتبط

  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسنه مطلب :   اخبار
  •   تاریخ انتشار :  2018/08/28