کشمش قلمی

کشمش قلمی

کشمش قلمی

کشمش قلمی

 

کشمش یکی از محصولاتی است که ازخشک کردن انگور بدست می آید. کشمش بهتر است از نوع انگور بی دانه آن تولید شود زیرا نوع دانه دار باعث می شود از کیفیت آن کاسته شود.

روش های خشک کردن انگور :

خشک کردن انگور و تولید کشمش به دو صورت سنتی و صنعتی انجام می شود که درروش سنتی کشمش با پهن کردن انگور در زیر آفتاب و یا آویزان کردن انگور در زیرزمینهای تاریک تولید می شود.

در روش صنعتی با استفاده از مواد افزودنی انگور را خشک می کنند.

انواع کشمش:

با توجه به روشهای خشک کردن انگور انواع کشمش را می توان تولید کرد که می توان به کشمش آفتابی و کشمش سایه خشک و کشمش تیزابی و کشمش انگوری نیز اشاره کرد.

نوعی از کشمش به نام کشمش قلمی می باشد که این کشمش در سایه خشک می شود. این نوع کشمش با نام کشمش سبز قلمی کاشمر معروف است. این کشمش در بین کشمش‌هایی که در سایه خشک می‌شوند دارای تولید، صادرات و مصرف بیشتری در کشورمان دارد و در بیشتر آجیل‌فروشی‌ها وجود دارد.

خواص کشمش قلمی:

کشمش سایه خشک که کشمش قلمی یک نوع از آن است دارای ارزش غذایی بالایی است و به علت اینکه در سایه خشک می شود هیچ گونه تغییری در رنگ آن صورت نمی گیرد. این نوع کشمش دارای خواص زیادی است و علاوه بر مصرف و ارزش غذایی که دارد می تواند ارزش درمانی داشته باشد.

مصرف کشمش قلمی و حتی انواع دیگر این محصول برای افرادی که دچار افسردگی هستند توصیه می شود . این کشمش دارای منبع غنی از ویتامین B است که برای تشویش و مشکلات عصبی مناسب است و برای تقویت بدن و افزایش انرژی نیز مفید می باشد.

کشمش قلمی به علت داشتن کلسیم فروان، برای استخوان ها و سلامت آنها مفید است و از پوکی استخوان جلوگیری می کند.

کشمش قلمی علاوه بر اینکه سرشار از ویتامین B و K است سرشار از آهن و پتاسیم می باشد برای همین مصرف ان برای تمام گروههای سنی توصیه می شود.

آب کشمش:

علاوه بر خواص خود کشمش مصرف آب کشمش نیز بسیار مفید است :

آب کشمش برای محافظت بدن و تقویت ایمنی بدن بسیار مفید است و همچنین برای تصفیه خون و دفع سموم می توان استفاده گردد.

آب کشمش برای هضم غذا و تحریک عملکرد کبد می تواند مفید باشد.

اخبار مرتبط

  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسنه مطلب :   اخبار
  •   تاریخ انتشار :  2018/02/22