کشمش کاشمر

کشمش کاشمر

کشمش کاشمر یکی از محصولات بسیار با کیفیتی است که باعث شده تا شهرستان کاشمر را شربت خانه استان خراسان رضوی بنامند. کشمش کاشمر به دلیل شیرینی مناسب، کیفیت بالا، عاری بودن از آلودگی های خاکی و تماس نداشتن خوشه آن با خاک یکی از محصولات منحصر به فرد شهرستان کاشمر است. این نوع از کشمش به دلیل برخورداری از ویژگی های بسیار خوب سهم مناسبی از بازار را در دست گرفته است و مشتریان هر روز میل بیشتری برای خرید آن از خود نشان می دهند. بسته های سه کیلویی این محصول در سطح کشور با نام های کشمش سبز قلمی یا کشمش قلمی شناخته می شود. این محصول به دو صورت سبز و طلایی و با استفاده از جدید ترین روش های روز دنیا و به روز ترین ماشین آلات، با کیفیت بالا تولید و روانه بازار می شود.

در باغ های انگور شهرستان کاشمر تقریبا ۲۰ نوع انگور یافت می شود. انگورهای پیکامی و عسکری جز بهترین نمونه های انگوری است که می توان در این شهرستان به وضوح پیدا کرد. از این نوع انگورها برای تبدیل به کشمش سبز قلمی و دودی استفاده می کنند.

 

"<yoastmark

 

متاسفانه به دلیل عدم آشنایی کشاورزان با اصول و روش های مختلف بازاریابی و بسته بندی نادرست کشمش سبز قلمی کاشمر، سود این محصول بیشتر به جیب دلالانی می رود که با  نرخ بسیارکمتراین محصول را ازکشاورزان کاشمری خریداری کرده و در قالب بسته بندی های مختلف به بازارهای داخلی تزریق میکنند و یادر قالب کشمش صادراتی کاشمر آنرا روانه بازارهای جهانی میکنند.

در ادامه مطلب سعی می کنیم بسیاری از امتیازات و ویژگی های مثبتکشمش کاشمر را بیان نماییم تا مشتریان با این نوع از کشمش سبز آشنا شده و از کیفیت بالای آن اطلاعاتی به دست بیاورند.

 

ویژگی های مثبت کشمش سبز قلمی کاشمر

 

 

خرید کشمش صادراتی

خرید کشمش صادراتی

کشمش سبز قلمی برای موارد بسیاری به کار می رود. برخی از افراد از این محصول به عنوان تنقلات و برخی دیگر برای طعم دادن به غذا ها هنگام آشپزی استفاده می کنند.

 

کشمش سبز یا همان کشمش قلمی محصول شهرستان کاشمر به دلیل وجود ویتامین های مختلفی مانند ویتامین آهن، پتاسیم، کلسیم و … و کیفیت بالای فرآوری آن، به سرعت در نزد مشتری محبوبیت یافته است.کشمش کاشمر دارای خواص آنتی اکسیدان بوده و باعث جلوگیری از تخریب سلولی در فرد استفاده کننده می شود.

کشمش سبز قلمیکیفیت بالای خود را مدیون کیفیت بی نظیر انگورهای کاشمر است. البته باید این نکته را نیز در نظر بگیریم که علاوه بر کیفیت بالای انگور در تولید کشمش کاشمر، کیفیت ساخت این محصول نیز مهم می باشد. بنابراین کیفیت انگور کاشمر به تنهایی نمی تواند تضمین کننده کیفیت مناسب کشمش سبز قلمی باشد.

همین کیفیت بالا در انگور کاشمر باعث صادرات کشمش کاشمر به کشورهای مختلفی از جهان شده است.

فیبر موجود در کشمش قلمی کاشمر بی نظمی های معده را سروسامان بخشیده و در درمان یبوست بسیار موثر می باشد. افرادی که از قند خون نامنظم رنج می برند می توانند به  جای استفاده از قند و یادیگرموادقندی،ازکشمش کاشمراستفاده کنند که تاثیر بسیاری درکنترل قندخون افراد دارد. جلوگیری ازسرطان کولون و رشد غیر معمولی سلول های بدن افراد عاملی است تا مشتریان رغبت بیشتری برای خرید کشمش سبز کاشمر داشته باشند.

همان طور که در بالا نیز ذکر شد مصرف کشمش سبز کاشمر به دلیل وجود پتاسیم در ساختار آن می تواند از پوکی استخوان جلوگیری نموده و در حفظ سلامت استخوان ها بسیار موثر باشد.

کشمش سبز قلمی دهان را خوشبو می کند و می تواند در تقویت حافظه افراد بسیار موثر باشد. بنابراین افراد با مصرف این محصول می توانند به راحتی خود را از خطر ابتلا به بیماری آلزایمر دور نگه دارند.

مصرف کشمش کاشمر باعث می شود تا افراد انرژی بالایی دریافت کرده و از سستی و رخوت دور شوند. این امر باعث می شود تا بسیاری از افراد از کشمش سبز به عنوان یک منبع انرژی مناسب در هنگام انجام کارهای شخصی یا اداری استفاده کنند. وجود این ویژگی ها در کشمش کاشمر باعث شده است تا بسیاری از پدر و مادر ها همیشه مقداری کشمش قلمی در کیف فرزندان خود بگذارند تا در محیط مدرسه با کسب انرژی از این محصول، بتوانند یادگیری بهتری داشته

 

کشمش صادراتی کاشمر

 

 

"<yoastmark

 

صادرات ۲۷ درصد از کشمش های صادراتی دنیا باعث شده است تا کشور ایران به یکی از قطب های صادرات کشمش در دنیا تبدیل شود. به دلیل کیفیت بالا، این محصول جز صادرات کشورمان به دیگر کشورها نیز می باشد به طوری که کشمش صادراتی کاشمر جایگاه ویژه ای در میان اقلام صادراتی به کشورهای هدف را به دست آورده است. در سطح جهانی کشمش کاشمر معمولاً با نام های تجاری کشمش سبز و یا کشمش قلمی شناخته می شود.

 

به طور متوسط می توان بیان کرد که هر ساله حدود ۵۰ درصد از کشمش تولید شده در باغات انگور شهرستان کاشمر به عنوان صادرات کشمش کاشمر به کشور های آسیایی مانند پاکستان و تاجیکستان و کشورهای اروپایی مثل فرانسه و انگلیس صادر می شوند.

کشاورزان و باغداران شهرستان کاشمر ۵۰ درصد دیگر از کشمش سبز قلمی را برای عرضه در سطح بازارهای داخلی کشور عرضه می کنند.

البته ذکر این نکته نیز الزامی است که این درصد صادرات کشمش کاشمر به خارج از کشور می تواند با توجه به شرایط دستخوش تغییراتی نیز بشود. در صورت که قیمت کشمش صادراتی کاشمر بسیار بالاتر و به صرفه تر از قیمت داخلی این محصول باشد طبیعاً دلالان عرصه ی صادرات با افزایش صادرات کشمش سبز کاشمر به دنبال سود بیشتر می روند.

این مقوله درباره ی تولید کشمش سبز از تاکستان های انگور نیز حکم فرماست. می توان گفت در صورتی که قیمت این محصول در بازار داخلی بسیار بالاتر از قیمت انگور بوده و یا صادرات کشمش کاشمر سود بیشتری برای باغداران داشته باشد، باغداران بخش بیشتری از انگور تاکستان های خود را برای تولید کشمش در نظر می گیرند تا با ارائه این محصول به بازارهای داخلی و یا صادرات آن بتوانند به سود مناسبی دست یابند.

علاوه بر ایران، کشورهای ترکیه و آمریکا نیز صادر کنندگان اصلی کشمش در جهان هستند و انواع مختلفی از کشمش های خود را در اختیار مشتریان جهانی می گذارند.

اخبار مرتبط

  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسنه مطلب :   اخبار
  •   تاریخ انتشار :  2018/12/17