کشمش گلدن

کشمش گلدن

معرفی کشمش گلدن

یکی از محصولاتی که با خشک کردن میوه انگور به دست آمده و از ارزش غذایی فوق العاده ای برخوردار می باشد، کشمش است. این محصول دارای تنوع بالایی بوده و همین موضوع باعث بزرگتر شدن دایره انتخاب برای ما شده است. علت این تنوع این است که میوه انگور محدود به یک نوع نبوده و نمونه های متعددی را شامل می گردد. اما یکی از انواع کشمش که بیش از همه مورد توجه و تقاضا واقع شده، کشمش گلدن است.

کشمش گلدن دارای رنگ طلایی بوده و علت نامگذاری آن هم همین موضوع است. این محصول با عناوین دیگر مثل کشمش تیزابی نیز شناخته شده و مصارف مختلفی دارد. خوب است بدانید این محصول نه تنها در بازارهای داخلی کشور با سطح خوبی از عرضه و تقاضا روبرو می باشد، بلکه در بازارهای جهانی نیز با جایگاه خوبی مواجه گشته است. به طوری که شاهد افزایش صادرات کشمش گلدن به اقصی نقاط دنیا، به ویژه کشورهای مجاور ایران می باشیم.

کشمش گلدن

 

کشمش گلدن همراه با درجات کیفی متفاوت

کشمش گلدن که اول از همه رنگ طلایی و گلدن آن جلب توجه می کند، دارای یک درجه کیفیت نبوده و درجات متفاوتی را در برمی گیرد. هر یک از انواع این محصول، مشخصات متمایزی از هم داشته و مشابه هم نیستند. در ادامه به انواع آن اشاره خواهیم کرد:

 1. کشمش گلدن درجه 1

این محصول از کیفیت ممتاز برخوردار بوده و سهم عمده ای را در بازارهای صادراتی به خود اختصاص داده است. تمام دانه های کشمش، سالم بوده و هیچ نوع خرابی یا حتی لک در آنها مشاهده نمی شود. در ضمن این محصول فاقد ضایعات و مواد اضافی بوده و یک کشمش تمیز و عالی به شمار می آید. به همین دلیل مورد پسند مشتریان خارجی واقع شده است.

 1. کشمش گلدن درجه 2

کشمش گلدن درجه 2 به عنوان کشمش ضایعاتی نیز شناخته شده و برای مصارف خاصی انتخاب می گردد. این محصول به انواع کشمش گلدن بی دانه و کشمش دانه دار تقسیم بندی شده که نوع بی دانه با تقاضای بیشتری روبرو می باشند.

کشمش گلدن درجه دو

کشمش گلدن درجه دو

 

 

مهمترین نکات خرید کشمش گلدن

برای اینکه به تجارب بهتری از خرید کشمش گلدن دست یابید، باید از نکاتی که به شما در فرایند خرید این محصول کمک می کنند، مطلع گردید. این نکات به عنوان راهنمای خرید، منجر به رضایت حداکثری شما از خرید کشمش خواهند شد. در حقیقت با کمک آنها می توانید انتخاب های هوشمندانه تر و بهتری را در پیش داشته باشید. اما این نکات عبارتند از:

 • نرمی کشمش

کشمش اگرچه در دسته میوه خشک قرار دارد، اما این موضوع دلیل بر این نیست که این میوه باید کاملا خشک و سفت باشد. بلکه یک کشمش خوب باید در عین خشکی، نرم و گوشتی باشد. به طوری که وقتی آن را در دهان می گذارید، احساس فشار آمدن به دندانها را نداشته باشید.

 • تازگی کشمش

شنیده اید که گفته اند رنگ رخسار خبر می دهد از سر درون؟ این ضرب المثل در مورد کشمش تازه هم صدق می کند. این محصول با رنگ و لعاب تازه و شاداب خود، شما را متوجه تازگی اش کرده و می گوید که با کشمش کهنه مواجه نیستید. البته به جز ظاهر کشمش، طعم و عطر آن هم خبر از کشمش تازه می دهند.

 • فاقد چسبندگی

یک کشمش تازه فاقد چسبندگی بوده و دچار شکرک، کپک یا حتی کرم خوردگی هم نیست.

 • عاری از ساقه

کشمش گلدن خوب و درجه یک بدون ساقه بوده و کار شما را راحت می کند. چون دیگر احتیاج به پاک کردن محصول و جدا کردن ساقه ها نخواهید داشت.

 • بسته بندی یا فله ای

به این نکته توجه داشته باشید که کشمش گلدن خوب، صرفا بسته بندی نیست. بلکه محصولات فله ای هم وجود دارند که به همان اندازه باکیفیت بوده و نیاز شما بابت خرید یک کشمش خوب را برآورده می سازند

 

 

آشنایی با بهترین نوع این محصول

در حال حاضر نقاط مختلفی از کشور اقدام به تولید و عرضه کشمش گلدن نموده اند، اما در این میان، ملایر، بیشترین سهم را در تولید آن داشته است. این منطقه به دلیل برخورداری از شرایط اقلیمی و آب و هوایی مناسب جهت تولید کشمش توانسته اند به این موفقیت دست یابد. پس اگر خواستار خرید کشمش گلدن باکیفیت هستید، کشمش ملایر را در اولویت قرار دهید. نگران قیمت کشمش ملایر هم نباشید. این محصول، حالا با بهترین قیمت به فروش رسیده و امکانی مناسب را در اختیار همه خریداران، حتی شما عزیزان قرار داده است.

فواید و خواص خوب کشمش

آیا بهتر نیست تا کمی هم راجع به خواص و فواید کشمش طلایی، اطلاعات کسب کنید؟ اگر می خواهید بدانید چه خواص شگفت انگیزی در این محصول پنهان شده اند، موارد زیر را دنبال نمایید تا به پاسخ سوال خود دست یابید:

 1. این محصول از خواص آنتی اکسیدانی برخوردار بوده و به پیشگیری از سرطان کمک خواهد کرد.
 2. برای کسانی که دچار فشار خون بالا هستند، کشمش یک تجویز عالی به شمار آمده و بهتر از هر قرص فشار عمل می کند.
 3. این محصول دارای ترکیبات ارزشمندی مثل آهن بوده و نقش مهمی را در جبران کم خونی، به ویژه در خانم ها ایفا می کند.
 4. عفونت ها را خشک کرده و ردی از التهابات در بدن باقی نمی گذارد.
 5. این محصول حتی در تسکین ناراحتی های روانی مثل استرس هم تاثیرگذار می باشد.

 

نکاتی درباره نگهداری آن

پس از اینکه کشمش گلدن را خریداری کرده و به خانه بیاوردید، باید بدانید که چه نکاتی برای نگهداری آن، نیازمند رعایت می باشند. در حقیقت با توجه به این نکات می توانید به حفظ تازگی و کیفیت کشمش کمک کرده و برای مدت طولانی تری از آن استفاده نمایید. این وسط، دور ریز هم نخواهید داشت. اما بدانید از نکات مربوط به نگهداری این محصول که عبارتند از:

 • سعی کنید از نگهداری کشمش ها در یک فضای پرنور خودداری کنید. چرا که کشمش ها برای سالم ماندن، نیازمند یک فضای کم نور یا تاریک هستند.
 • حتما کشمش را داخل ظروف دربسته نگهداری کنید. این کار، مانع از نفوذ گرد و غبار، رطوبت و عوامل دیگر به داخل ظرف شده و در نتیجه باعث می شود تا کشمش ها مدت بیشتری مهمان خانه شما باشند.
 • می توانید این محصول را داخل کشوهای کابینت نگهداری کنید. البته به این شرط که محیط مورد نظر خنک باشد.
 • بهترین راهکار برای حفظ تازگی و طراوت آن، نگهداری کشمش در یخچال می باشد.

 

اخبار مرتبط

 •   نوشته شده توسط :  
 •   دسنه مطلب :   اخبار
 •   تاریخ انتشار :  2022/03/22